miercuri, 24 iunie, 2026

Special Arad Logo

    Instanțele din Arad intră în vacanța judecătorească. Program redus pentru relațiile cu publicul

    de Ioana Costaș | 24 iunie 2026, 11:49 AM | Recomandările editorilor | Știri Arad

    0

    Tribunalul Arad și Judecătoria Arad vor funcționa după un program special pe durata vacanței judecătorești, care se va desfășura în perioada 6 iulie – 31 august 2026, potrivit unui anunț transmis de Biroul de informare și relații publice al Tribunalului Arad.

    Pe parcursul acestei perioade, compartimentele care desfășoară activități cu publicul – Registratura, Arhiva și Biroul de informare și relații publice – vor avea program de lucru cu publicul de luni până vineri, între orele 08:30 și 10:30, atât la Tribunalul Arad, cât și la Judecătoria Arad.

    În ceea ce privește serviciul de apostilare a documentelor, preluarea actelor pentru aplicarea apostilei se va realiza la registratură, de luni până vineri, în intervalul 08:30 – 10:30. Eliberarea documentelor apostilate va avea loc în aceeași zi, în intervalul 11:00 – 12:00.

    Reprezentanții Tribunalului Arad precizează că, pe durata vacanței judecătorești, instanțele vor soluționa exclusiv cauzele pentru care legea prevede judecarea de urgență și cu celeritate.

    Activitatea compartimentelor care lucrează cu publicul va reveni la programul obișnuit începând cu data de 1 septembrie.

    Citește și: O incursiune în istoria farmaceutică a orașului. Alex Cserni își lansează volumul „Vechile farmacii ale Aradului” la Librăria Corina

     

    Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!

    Distribuie articolul

    Comments are closed.