Suporterul PAOK operat la Timișoara, declarat apt de zbor și transportat în Grecia
Ultimul suporter PAOK rămas internat la Spitalul Județean din Timișoara după cumplitul accident în care șapte dintre camarazii săi și-au pierdut viața lângă Lugoj urmează să fie externat și transportat în Grecia, informează opiniatimisoarei.ro.
Tânărul nu a putut pleca săptămâna trecută alături de ceilalți doi supraviețuitori, deoarece a fost supus unei intervenții chirurgicale la Timișoara, iar medicii au monitorizat evoluția stării sale de sănătate pentru a stabili momentul în care poate fi transportat în siguranță.
În noaptea de 28 spre 29 ianuarie, suporterul grec a fost operat de urgență, după ce un RMN a evidențiat un edem masiv la nivelul coloanei cervicale, care îi punea viața în pericol. După intervenție, acesta a fost internat în Secția de Terapie Intensivă a Casei Austria, în cadrul Clinicii de Politraumatologie.
Întrucât analizele și testele recente au confirmat că pacientul poate suporta zborul, miercuri dimineață va fi externat și va pleca spre Grecia cu un avion medical sosit din Salonic în jurul orei 10.00 pentru a-l prelua.
Trupurile neînsuflețite ale celor șapte suporteri care au murit în accidentul de lângă Lugoj au fost repatriate pe 29 ianuarie cu un avion militar. Mitropolitul Banatului a oficiat atunci o slujbă pe Aeroportul din Timișoara.
Ancheta privind producerea tragediei este în desfășurare. Potrivit analizelor toxicologice, șoferul consumase cannabis, cocaină și alcool înainte de accident.
Citește și:
David Barbu ar putea să părăsească UTA pentru o întoarcere la Craiova
Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!
Comments are closed.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)