Jandarmii arădeni, implicați în campania „Let’s Do It, Romania!” de Ziua Curățeniei (Foto)
Inspectoratul de Jandarmi Județean Arad s-a alăturat și în acest an campaniei naționale „Let’s Do It, Romania!”, desfășurată cu prilejul Zilei Curățeniei, o inițiativă menită să încurajeze protejarea mediului și implicarea civică.
Jandarmii au participat la acțiuni de ecologizare în mai multe zone din comuna Vladimirescu, unde au contribuit la strângerea deșeurilor și la curățarea spațiilor verzi. Activitatea a avut loc în cadrul unei ample mobilizări la nivel național, dedicate colectării deșeurilor aruncate necorespunzător în arealele naturale.
Deșeurile adunate au fost depozitate în saci de unică folosință și urmează să fie ridicate și transportate centralizat de operatorii autorizați.
Prin astfel de acțiuni, jandarmii arădeni transmit un mesaj clar: doar împreună putem păstra un mediu curat și sănătos pentru toți.
Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!
Comments are closed.












Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)