Vine căldura: Temperaturi cuprinse între 30 și 33 de grade Celsius în județul Arad
A venit vara, iar săptămâna aceasta sunt prognozate temperaturi maxime cuprinse între 30 și 33 de grade Celsius în județul Arad, conform Accuweather.
Potrivit directorului ANM, Elena Mateescu, citat de știripesurse „creșterea temperaturilor va fi treptată pe parcursul săptămânii, de la 32-33 de grade în sudul Banatului și 29 de grade în București la începutul săptămânii, până la 34-35 de grade la mijlocul perioadei. Capitala ar putea atinge maxime de 33 de grade”.
„Însă, căldura vine la pachet și cu posibilitatea manifestărilor convective, manifestări caracterizate prin fenomene de instabilitate atmosferică, care pot deveni cu adevărat accentuate”, a declarat Elena Mateescu la Digi 24.
Citește și: AR-Estival. Evenimente cultural-artistice, în fiecare sfârșit de săptămână, la Ștrandul Neptun













Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)