Pola Zilei: Cine a câștigat dezbaterea de la Politehnică, Nicușor ori… Georgescu?
Mi-am zis să nu mă bag unde nu-mi fierbe oala, văzând însă nebunia declanșată după dezbaterea de joi seara din aula Politehnicii din București, mi-am zis, fie ce o fi, în fond n-am ce pierde.
Cititorii noștri, mult mai polemici (a nu se confunda cu politicianiști) ca ai lor, se descurcă oricum, iar cititorii lor, orice am zice, tot acolo ne trimit. Pe urmă, totuși, este vorba de soarta țării, nu e totuna dacă la Cotroceni stă un doctor în matematică, primar reales sau un fost șef de galerie despre care nu știm la ce se pricepe de fapt. Că la fotbal, în mod sigur, nu prea. Poate la ocupat cimitire…
Așa că m-am pus pe treabă, am gândit – activitate cam suferindă pe aici mai nou –, mi-am pus întrebări, am căutat posibile răspunsuri, am și găsit câteva care sunau chiar bine, așa încât mi-am luat inima în dinți și le-am trecut pe ecran. Da, pe hârtie mai nou este mai greu!
Având toate acestea în vedere, vă rog să nu mi-o luați în nume de rău dacă câteva sunt așa și așa, altele așa și pe dincolo. Asta este, meseria de jurnalist de o vreme a devenit deosebit de complicată, ajunge doar să ne gândim la șeful de galerie care din două întrebări ale moderatorilor de la Euronews găsea mereu una cu tendință, adică întrebări care nu se pun unui candidat precum Domnia Sa.
Gata, termin cu trombonul, mai am și alte treburi până vine turul doi înapoi, ia să le vedem…
















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)