Dezamăgit de femei, un taximetrist de 47 de ani a amenințat că își dă foc. În stare de ebrietate, bărbatul i-a „adus” la fața locului pe mascații de la IPJ Suceava





Un taximetrist în vârstă de 47 de ani s-a stropit sâmbătă cu combustibil, ameninţând că se sinucide, în fața Primăriei Suceava, pentru că este dezamăgit de femei, conform news.ro.
Bărbatul aflat în stare de ebrietate a mers în faţa sediului Primăriei Suceava, s-a stropit cu combustibil şi a ameninţat că îşi dă foc. O persoană a sunat la 112 la ora 8:45, anunţând incidentul.
„Patrulele de poliţie deplasate la faţa locului au constatat faptul că un bărbat se manifesta agitat, fiind într-o vizibilă stare de tulburare, având în mână un recipient cu un lichid inflamabil, o parte a lichidului fiind turnat pe suprafaţa corpului. Bărbatul era incoerent in declaraţii şi ameninţă cu autoincendierea, fără a putea prezenta o motivaţie a intenţiilor sale. S-a solicitat în regim de urgenţă intervenţia negociatorului autorizat din cadrul Serviciului pentru Acţiuni Speciale IPJ Suceava, poliţistul încercând sa stabilească un canal de dialog şi acţionând intre-o manieră condescendentă pentru gestionarea situaţiei”, transmit oficialii Poliţiei judeţene Suceava.
Surse judiciare au precizat pentru News.ro că bărbatul a explicat că a vrut să recurgă la gestul extrem pentru că este dezamăgit de femei.
În timp ce negociatorul discuta cu bărbatul, luptătorii din cadrul Serviciului Acţiuni Speciale şi poliţiştii de ordine publică, cei de la Brigada rutieră şi poliţiştii locali au delimitat şi securizat zona. În cele din urmă, bărbatul agitat a fost imobilizat fără incidente, fiind dus la spital, pentru recoltarea de sânge. Etilotestul a indicat valoarea de 0,62 mg alcool pur în aerul expirat.
Citește și: S-au crezut „artiști”, iar pânzele au fost clădirile din Piața Avram Iancu
Comentariile portalului
Aha, dacă realizarilee sunt în funcție de datele dan biblie, probabil că autostrăzile se vor face până la apoca lipsă! Aia mare, sau mică, nu mai contează...
Poate nu ar strica să vă documentați ceva mai atent. Veți putea observa că procesiunile ortodoxe legate sau inspirate din viața lui Iisus (deci, inclusiv drumul crucii) (...)
Sa-mi spuna cineva de ce acesti calugari copiaza Via Dolorosa de la Romano Catolici. Biserica Ortodoxa nu are " Drumul Crucii" inclus in randuiala bisericeasca . In nici o carte de cult (...)