A fost anulată misiunea IGSU de sprijin pentru Grecia





Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU) transmite că misiunea de sprijin oferită de țara noastră republicii elene s-a anulat.
În această dimineață, Direcția Generală de Protecție Civilă Europeană și Operațiuni de Ajutor Umanitar – DG ECHO a Comisiei Europene a transmis un mesaj țărilor care s-au mobilizat pentru furnizarea sprijinului destinat limitării incendiilor de pădure din republica elenă, printre care se numără și România, având în vedere evoluția controlată a incendiilor pentru care s-a solicitat ajutor.
Astfel, sprijinul suplimentar nu mai este necesar, omologii eleni adresând sincere mulțumiri pentru mobilizarea imediată, promptitudinea și solidaritatea dovedite de echipajele României pentru executarea misiunilor de protecție a comunităților din țara gazdă.
Comentariile portalului
Sunt cladiri de birouri, unde la aceeasi adresa sunt mai multe firme. Bineinteles ca acolo unde este un numar rezonabil, nu sute.
Sariti ONG-uri sorosiste, sariti!
Las c-o fost bun Plavanu' Mut si Covrigarul de Buzau. Impreuna, toti 3, cred ca aveti un IQ de 69...