Cod galben de vânt puternic până joi dimineața pentru județul Arad





Județul Arad se află sub avertizare cod galben de vânt puternic de miercuri dimineața până joi seara.
În fapt, Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis două avertizări cod galben pentru județul Arad, ambele de vânt puternic. Primul este valabil în intervalul 27 martie, ora 10 – 27 martie, ora 22:00. În această perioadă, potrivit ANM „vântul va avea intensificări în Banat, sudul Crișanei, în cea mai mare parte a Moldovei, în Carpații Meridionali și de Curbură. Vor fi viteze în general de 55…65 km/h, iar la altitudini mari în zonele montane, rafalele vor depăși 90 km/h”.
Cel de-al doilea cod galben de vânt puternic a fost emis pentru perioada 27 martie, ora 22:00 – 28 martie, ora 10:00, când, „vântul va avea intensificări în Banat, sudul Crișanei și în Carpații Meridionali. Vor fi viteze în general de 55…65 km/h, iar la altitudini mari în zonele montane, rafalele vor depăși 90 km/h”.
Comentariile portalului
Justitia din Romania isi face treaba la fel ca cea din Congo!! Mergeti si pupati le mana preanefericitilor parinti preoti, gay si violatori... Ma mir ca ne mai suporta D (...)
Ce au mai devenit gardienii publici ,specialiști în construcții. Ei sesizează ca nu e așa și pe dincolo o constructie;chiar sunt competenți în construcții?
Bine ca am aflat ca e a unui politician. Nu mai întru niciodată acolo