joi, 9 iulie, 2026

Special Arad Logo

    Dennis Man, „dublă” în prima repriză a meciului câștigat de Parma la Ascoli

    de - | 28 octombrie 2023, 7:09 PM | Sport

    0

    Arădeanul Dennis Man a reușit o „dublă” pentru Parma în victoria obținută de Parma, lider în Serie B, pe terenul celor de la Ascoli. Ambele goluri ale lui Dennis Man au venit din interiorul careului. Parma a învins cu 3-1.

    La prima reușită, a fost angajat foarte bine de Bonny, apoi a șutat năprasnic, fără nicio șansă pentru portarul advers. La al doilea gol, Man a luat o acțiune pe cont propriu, a driblat mai mulți fundași, a avut și noroc după ce balonul i-a sărit într-o poziție foarte bună și a punctat din apropierea porții.

    În acest sezon, Dennis Man are șase goluri pentru Parma, în 9 meciuri. O pasă decisivă a mai reușit românul în stagiunea curentă, în toate competițiile.
    Înaintea partidei, Man a fost lăudat de jurnaliștii italieni.

    „Aflat la al patrulea sezon la Parma, Dennis Man trece prin cea mai bună formă a carierei în Italia, cu un start convingător de campionat.

    Românul a contribuit până acum la patru reuşite ale echipei, la fel ca în ultimele 15 apariţii în Serie B, din sezonul trecut. Aceste cifre arată creşterea jucătorului, aflat la un pas de explozie, spre încântarea lui Fabio Pecchia, care se bucură de o armă importantă în atac”, au scris cei de la ParmaLive.

    Parma este lider în Serie B cu 26 de puncte după 11 etape, urmată fiind de Catanzaro cu 21 de puncte.

    Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!

    Distribuie articolul

    Scrie un comentariu

    6 + 2 =

    Redacția Special Arad își rezervă dreptul de a selecta și a modera comentariile în funcție de relevanța lor față de subiect. Comentariile care nu fac referire la subiectul prezentat nu vor fi aprobate. De asemenea, răspunderea juridică aparține autorului comentariului.