Arest preventiv pentru șoferul implicat în accidentul de la Pâncota, în urma căruia și-a pierdut viața un băiat de 15 ani





Magistrații Judecătoriei Ineu au dispus arestarea preventivă pentru 30 de zile a șoferului de 40 de ani, care a fost implicat în accidentul din Pâncota, în urma căruia și-a pierdut viața un băiat de 15 ani.
Accidentul a avut loc vineri spre sâmbătă noaptea, când un băiat de 15 ani a circulat pe contrasens cu o trotinetă electrică și a fost lovit de un autoturism. Șoferul a plecat de la fața locului.
Băiatul rănit a fost îndată transportat la spital, de un echipaj medical, însă medicii nu l-au mai putut salva.
Ulterior, doi bărbați s-au prezentat la sediul Poliției din Pâncota, unul de 35 ani și altul de 40. În primă fază, cel de 35 de ani a susținut că a condus autoturismul.
După ce a fost testat cu alcooltestul și s-a descoperit că băuse, Poliția a stabilit că bărbatul de 40 ani a fost șoferul. Mai mult, în urma controlului autovehiculului, s-a descoperit și un amortizor pentru armă și un cartuș de armă de foc, nepercutat. Bărbatul a fost reținut inițial pentru 24 ore, iar acum magistrații Judecătoriei Ineu au dispus arestarea preventivă pentru 30 de zile.
• Citește și: Un băiat de 15 ani a murit într-un accident la Pâncota. Circula pe contrasens cu o trotinetă · Special Arad
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este