Un copil de doar 16 ani din Teleorman s-a sinucis punându-și capul pe șina de tren. Datoriile la jocurile de noroc l-ar fi împins către gestul necugetat ar fi motivul





Adelin a murit la nici 17 ani, călcat de tren, în zona unei gări din Alexandria. Adolescentul a ales să își pună capăt zilelor într-un mod sinistru, cel mai probabil din cauza unor datorii pe care le făcuse din cauza jocurilor de noroc.
„El este tânărul cu chip de înger care s-a sinucis lângă halta Alexandria Nord. Adelin avea doar 16 ani, urmând sa facă 17 în câteva zile. Nimeni nu știe de ce a recurs la acest gest, însă se pare că ar fi avut datorii din cauza jocurilor de noroc”.
În fotografiile de pe rețelele sociale e doar un zâmbet, însă uneori, în spatele acestuia, se poate ascunde o mare suferință
„Tânărul aflat la început de drum în viață, originar din Nanov, localitate de lângă Alexandria, a decis să își pună capăt zilelor, punând capul pe calea ferata care leagă Alexandria de Roșiori de Vede. Acesta a fost decapitat pe loc de singurul tren care trecea la acea oră pe acea linie. Imaginile cu care s-au confruntat anchetatorii au fost de groază, întrucât mecanicul trenului nu a mai putut evita inevitabilul.
Gestul este cu atât mai macabru cu cât vine la doar o zi după ce un alt tânăr, din alt județ, a decis să își dea foc chiar în fata unei agenții de pariuri, după ce pierduse 3000 de lei.
Dumnezeu să-i ierte!”, se arată pe pagina de Facebook Alexandra, Teleorman, România, 2.0.
sursa: stiripesurse.ro
Comentariile portalului
"Amenințătoare"? E clar, 😒
Totuși e bine că fraierit l-ați pus între ghilimele. Păcat că nu ați făcut același lucru cu pseudonimul. Și știți de ce? Simplu: (...)
Ce previzibil și ușor de "fraierit" ești. Îngrijorător e faptul că dai semne clare de "citire pe diagonală", stai, parcă se spune analfabetism funcțional, eh, hai (...)