A zburat cu mașina pe liniile de tramvai, lângă Gara CFR





În jurul orei 22:00, a avut loc un eveniment rutier pe Calea Aurel Vlaicu din municipiul Arad, unde un autoturism marca Hyundai a ajuns direct pe liniile de tramvai. Autoturismul s-a „împlântat” direct într-un stâlp de electricitate din beton, în dreptul intersecției cu Gara CFR.
Momentan nu știm cauza oficială a producerii accidentului, însă cel mai probabil șoferul nu a respectat regulile de circulație cu privire la viteza admisă.
La fața locului s-a deplasat un echipaj de poliție, care face cercetări cu privire la modul în care s-a produs accidentul.
Traficul tramvaielor nu mai este afectat la ora actuală, mașina fiind ridicată de pe linii.
UPDATE
Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Arad informează că accidentul a avut loc în jurul orei 21:50. Șoferul, un tânăr de 24 de ani, din Arad, în timp ce conducea un autoturism pe Calea Aurel Vlaicu spre UTA, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare în zona Gării CFR și a derapat pe șinele de tramvai, unde a intrat în coliziune cu un stâlp.
Testarea cu aparatul alcooltest a indicat că nu consumase alcool.
În urma impactului, tânărul a fost rănit ușor (la prima vedere), fiind transportat la spital pentru evaluarea stării sale și acordarea de îngrijiri medicale, anunță IPJ.
Comentariile portalului
E o cronica superba, Sadoveanu ar fi invidios, dar, cum ar fi ca voi, jurnalistii, expertii in comunicare si identificate a stirilor adevarate sau false, sa va asumati raspunderea pentru (...)
Aha, dacă realizarilee sunt în funcție de datele dan biblie, probabil că autostrăzile se vor face până la apoca lipsă! Aia mare, sau mică, nu mai contează...
Poate nu ar strica să vă documentați ceva mai atent. Veți putea observa că procesiunile ortodoxe legate sau inspirate din viața lui Iisus (deci, inclusiv drumul crucii) (...)