Poliţist de frontieră, trimis în judecată după ce a întreținut relații sexuale cu o minoră şi apoi a şantajat-o





Un poliţist de frontieră din Botoşani a fost trimis în judecată după ce a fost acuzat că a făcut sex şi ar fi şantajat o elevă minoră. Poliţistul o ameninţa că publică imagini compromiţătoare după ce fata a renunţat la relaţia cu el.
Așadar, Cristian P., un poliţist de frontieră din judeţul Botoşani a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Botoşani după ce ar fi făcut sex şi ar fi şantajat o minoră, arată monitorulbt.ro. Poliţistul are 47 de ani şi este căsătorit dar a început în primăvara trecută o relaţie cu o elevă de la un liceu din Botoşani. Ar fi întreţinut şi relaţii sexuale cu aceasta.
După ce fata nu a mai dorit să continue relaţia, poliţistul ar fi şantajat-o cu publicarea unor imagini compromiţătoare dar şi cu nişte înregistrări. Eleva s-a plâns de calvarul prin care trece, cu poliţistul, unui profesor din cadrul liceului.
Cazul a fost sesizat Poliţiei iar bărbatul a fost reţinut după o descindere a oamenilor legii. Poliţistul de frontieră a fost pus sub control judiciar şi beneficiază de prezumţia de nevinovăţie până la pronunţarea unei sentinţe definitive.
Comentariile portalului
Werner 3
Eu pot sa spun ca: niciodata nu am votat cu psd-ul, nu fac parte din nici un partid, detest ceea ce au facut de-a lungul timpului cei care au pus (...)
Da, vorbind de caracter una e sa faci afirmatii publice scapate de sub control care rastalmacite pot unele sa arate mai rau decat altele, toti politicienii au facut asa ceva (...)