Veste bună pentru șoferi. Vor fi avertizați prin e-mail înainte să le expire rovinieta
De astăzi, șoferii vor fi avertizați pe e-mail înainte să le expire rovinieta. Se aplică astfel un ordin al Ministerului Transporturilor, menit să vină în ajutorul șoferilor în condiţiile în care amenzile pentru cei care au uitat să plătească taxa de drum au crescut simțitor.
Sistemul va fi activ pentru cei care cumpără rovinietă pentru o perioadă mai mare sau egală cu 30 de zile.
La achitarea tarifului de emitere a rovinietei prin intermediul portalului web erovinieta.ro, dacă soferul optează să fie notificat prin e-mail când expiră perioada de valabilitate, va fi anunțat despre acest lucru cu două zile înainte, la adresa de e-mail furnizată.
Sursa: Europa FM.














Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)