S-a bătut palma pentru una dintre cele mai mari investiții din România, la Arad. Lidl a cumpărat teren de la un om de afaceri și va construi un mare depozit





După ce a coplătit realizarea unui sens giratoriu în Vladimirescu, care într-adevăr fluidizează circulația în zonă, gigantul retail Lidl pregătește una dintre cele mai mari investiții din județul Arad. Astfel, Lidl România a bătut palma cu omul de afaceri Gheorghe Medințu și a achiziționat un teren aflat în proprietatea arădeanului, situat în apropierea Hanului de la Răscruce, pe drumul care leagă Aradul de Pecica, undeva în spatele benzinăriei Petrom.
Pe terenul cumpărat Lidl urmează să construiască mari depozite care vor deservi magazinele aflate în mare parte a țării, iar ca efect colateral am putea aminti și faptul că ulterior investiției nemților, orașul Pecica ar urma să fie racordat la rețeaua de apă a Companiei de apă Arad. Acest lucru însă nu este momentan confirmat.
Ceea ce știm însă cu siguranță este că depozitele centrale ale Lidl vor deveni un hub în ceea ce privește transportul de mărfuri.
Discounterul german are și alte depozite în România, și amintim pe cele de la Chiajna (lângă Bucureşti), Nedelea (lângă Ploieşti), Iernut (lângă Târgu-Mureş) şi Lugoj, un centru logistic de la Cordun, o localitate de lângă Roman.
Comentariile portalului
E o cronica superba, Sadoveanu ar fi invidios, dar, cum ar fi ca voi, jurnalistii, expertii in comunicare si identificate a stirilor adevarate sau false, sa va asumati raspunderea pentru (...)
Aha, dacă realizarilee sunt în funcție de datele dan biblie, probabil că autostrăzile se vor face până la apoca lipsă! Aia mare, sau mică, nu mai contează...
Poate nu ar strica să vă documentați ceva mai atent. Veți putea observa că procesiunile ortodoxe legate sau inspirate din viața lui Iisus (deci, inclusiv drumul crucii) (...)