Cornel Indrieș, șef de post în comuna Hălmagiu, s-a stins din viață la doar 53 de ani…





Cifrele deceselor din ultimele zile în România arată alarmant. Un număr de peste 400 de persoane s-au stins din viață în ultimele 24 de ore din cauza virusului Covid-19. Cornel Indrieș, șeful de post al comunei arădene Hălmagiu, nu se numără printre ei. El, din păcate, probabil va apărea mâine în statistici, aceste statistici reci și atât de triste.
A fost internat în urmă cu trei zile, la Spitalul Municipal Arad, cu diagnosticul Covid-19, după ce se afla în concediu medical dinainte cu o săptămână, din data de 2 octombrie. Din păcate, polițistul Cornel Indrieș a pierdut lupta cu boala și s-a stins din viață astăzi la ora 12.10, la doar 53 de ani.
A lăsat în urma sa o soție îndurerată, Claudia, dar și pe fiica Roxana și pe fiul Răzvan, fiu care îi calcă pe urme, el absolvind în urmă cu trei ani Școala de Agenți de Poliție de la Cluj Napoca.
Să-i fie țărâna ușoară!
Condoleanțe familiei îndoliate.
Comentariile portalului
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)
Toți candidații la alegerile prezidențiale sunt cu Dumnezeu în gura, nu știu dacă și în suflet. Lipsește cel mai cel dintre toți, acela care adaugă (...)
= DUPA CE AU LUAT LUMINA ACUM INAPOI LA FURAT -- ASTA I CRESTINISMUL LA HAIMANALELE POLITICE ARADENE -- SCARBA MI E -- PANA SI CEREMONIA IN SINE A FOST O (...)