Polițiștii și jandarmii încă verifică respectarea măsurilor de protecție Covid-19, dar s-au împărțit doar avertismente





În ziua de 9 august, poliţiştii și jandarmii arădeni au desfăşurat noi acţiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul stării de alertă, anunță Inspectoratul de Poliție Județean.
Astfel, în urma activităţilor desfăşurate, au fost legitimate 465 de persoane, verificate 55 de societăți comerciale și obiective de interes (parcuri, zone de agrement, gări, autogări, spații de cazare etc.) și 12 de mijloace de transport în comun/persoane.
Au fost aplicate 3 avertismente, pentru nerespectarea prevederilor Legii 55/2020.
„Recomandăm tuturor cetăţenilor să păstreze distanțarea fizică și să poarte masca de protecție în spațiile publice închise, mijloacele de transport în comun și în zonele aglomerate”, transmite Inspectorul de poliție Pescar Livia.
Comentariile portalului
Eu pot sa spun ca: niciodata nu am votat cu psd-ul, nu fac parte din nici un partid, detest ceea ce au facut de-a lungul timpului cei care au pus (...)
Da, vorbind de caracter una e sa faci afirmatii publice scapate de sub control care rastalmacite pot unele sa arate mai rau decat altele, toti politicienii au facut asa ceva (...)
Parasutele Organizate Tactic au un mare "merit" in faptul ca Aradul ocupa locul 1 pe tara la raspandirea bolilor transmisibile care erau aproape eradicate in urma cu 30 de ani. Si medicii (...)