Polițiștii au prins un hoț care a dat spargerea la două firme și la o căsuță de la Ștrandul Neptun





Comunicat. Polițiștii Biroului de Investigații Criminale au reținut un bărbat de 34 de ani, din Arad, pentru mai multe furturi din societăți comerciale.
Din cercetări a reieșit că acesta, în noaptea de 23/24 iulie a.c., 30/31 iulie a.c. și în ziua de 1 august a.c., ar fi prin pătruns prin folosirea de chei adevărate și forțarea ușii de acces în două societăți comerciale și o căsuță de vacanță din incinta ștrandului „Neptun” din Arad, de unde ar fi sustras un telefon mobil, aparat de cafea, scule de muzică, accesorii pentru plajă, baxuri de apă, băuturi răcoritoare și cafea, bani, documente și alte bunuri.
Bărbatul urmează a fi prezentat magistraților Judecătoriei Arad în vederea luării unei măsuri preventive, polițiștii continuând documentarea activității infracționale a celui în cauză.
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este