Incendiu în Șega! Pompierii s-au luptat timp de trei ore cu flăcările





În această dimineață în jurul orei 03.00 Detașamentul de Pompieri Arad a intervenit cu două autospeciale de stingere și opt pompieri pe str. Giordano Bruno în municipiul Arad pentru stingerea unui incendiu la o casă și anexe.
În momentul sosirii echipajelor de intervenție incendiul se manifesta generalizat la întreaga construcție cu posibilitate de propagare la alte 4 case dintre care 2 lipite de cea care ardea.
Dezvoltarea violentă a incendiului a fost favorizată de observarea cu întârziere (nu era nimeni acasă) și de prezența din abundență în curtea imobilului a materialelor combustibile (resturi menajere în cantități mari).
După aproximativ o oră de intervenție, incendiul a fost localizat și limitat, nu s-a extins la alte imobile.
A fost stins după trei ore de intervenție. În incendiu a ars acoperișul imobilului și mobila din camere. Casa avea aproximativ 50 mp.
Nu s-au înregistrat victime.
Cauza probabilă: „sobă fără acumulare de căldură amplasată necorespunzător față de materialul combustibil”.
Comentariile portalului
Nu vrem să-l apărăm nici pe Iohannis, nici Guvernul, nici MAE, și nu știm ce înțelegeți prin „Zero Izolaționism” (poate ați vrut să (...)
Eu o sa votez în turul doi pentru democrație, nu pentru un regim autoritar.
== HELMUT ARE DREPTATE -- 12 MII ARADENI TAMPI AU VOTAT CU KAKARAU CARE NU A FACUT 1 EURO IN 10 ANI SI ALTI 8 MII TAMPI DE ARAD AU VOTAT CU UN MINCINOS NOTORIU . == (...)