Unii au scos cuțitul, alții cureaua. Mai mulți arădeni s-au ales cu ordine de protecție după ce și-au bătut concubinele





Comunicat Polițiștii orașului Sântana au emis, la sfârșitul săptămânii trecute, două ordine de protecție provizorii. Astfel, un tânăr de 21 de ani și-ar fi agresat concubina și ar fi amenințat-o cu un cuțit, și un bărbat de 37 de ani și-ar fi lovit cu o curea concubina și pe fiul minor, de 17 ani.
Pe raza municipiului, un bărbat de 32 de ani, și-ar fi agresat verbal și fizic soția, fiind emis pe numele său un ordin de protecție provizoriu de polițiștii Secției 2 Micălaca.
Au mai fost emise ordine de protecție provizorii: pe numele unui bărbat de 50 de ani, din Vladimirescu, care a provocat scandal în locuința comună pe care o deține cu concubina lui, și pe numele unui bărbat de 43 de ani, din Arad, care a provocat scandal și și-ar fi amenințat concubina în locuința acesteia de pe raza localității Pecica.
Toți cei în cauză sunt cercetați pentru violență în familie
Comentariile portalului
din pacate nu este doar o poveste…este cosmarul realitatii in care ne regasim foarte multi…
Parasca a fost profesor pentru sute, poate chiar mii de politisti din intreaga lume. Ce cauta el in politica?
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)