Service auto în flăcări! Acoperișul și o mașină au fost cuprinse de foc





În urmă cu puțin timp un incendiu a izbucnit pe o stradă din Arad, mai exact pe strada Ioan Fluieraș, și a cuprins un service auto. Detașamentul de Pompieri Arad a plecat să intervină cu două echipaje de stingere și o autospecială SMURD. Primele detalii de la fața locului arată că incendiul se manifestă la o hală, la un autoturism aflat în interior și la acoperișul de la casă.
UPDATE
Incendiul a fost lichidat și casa a fost salvată, anunță ISU Arad după aproximativ o oră de la intervenție. În incendiu au ars autoturismul din interior, alte utilaje, acoperișul din panouri „sandwici” al atelierului auto, o ușă și un perete.
Cauza probabilă a incendiului: scântei mecanice de la aparate de tăiat, polizat și sudat.
Foto: ISU Arad
Comentariile portalului
Cum sa nu se puna la socoteală? Sigur că se pune. Dar că idolul lui Gică Ultras, Piticul Pinocchio nu e cu toate țiglele pe casa, se pune la socoteală? (...)
Dezbaterile de la UniBuc, Europa FM și Camera de Comerț, pe care le-a refuzat Nicușor pe motiv că el merge să dezbată doar la TV (Digi și A3 - (...)
Istoria se repetă și în 2025. "Fac apel la toate forțele politice să facă front comun împotriva acestor elemente de tip fascist, de tip legionar, care acționează împotriva intereselor (...)