Polițiștii au luat arădenii la legitimat și mașinile la controlat. Ce au descoperit
Polițiștii din cadrul Poliției Municipiul Arad, cu sprijinul Serviciului Rutier și împreună cu agenți ai Poliției Locale și jandarmi ai I.J.J. Arad, au organizat, ieri, 18 iunie a.c., o acțiune pe linia prevenirii faptelor ce aduc atingere ordinii și liniștii publice și a reducerii riscului rutier, pe raza municipiului.
Au fost efectuate 12 filtre, legitimate 196 de persoane și controlate 123 de autovehicule, iar în urma activităților desfășurate au fost constatate 57 de contravenții, după cum urmează:
- 44 la O.U.G. 195/2002;
- 8 la L. 61/1991;
- 3 la la L. 12/1990;
- 2 la L. 55/2020.
De asemenea, a fost reținut un permis de conducere și indisponibilizate bunuri, în valoare de aproximativ 540 de lei.
















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)