În doar trei zile, forțele ISU au intervenit la 57 de evenimente





Comunicat. În perioada 06.03.2020 – 09.03.2020, subunitățile Inspectoratului pentru Situații de Urgență ” Vasile Goldiș” al județului Arad, au desfășurat 57 misiuni de intervenție.
S-a intervenit pentru stingerea unui număr de 2 incendii, ambele la locuințe, fără a se înregistra victime doar pagube materiale.
Echipajul descarcerare a Detașamentului de Pompieri Arad a intervenit pentru extragerea unei persoane încarcerate într-un autoturism în urma unui accident rutier. Persoana a fost preluată de către echipajul SMURD Terapie Intensivă Mobilă în stop cardio-respirator, resuscitată și predată la UPU Arad.
Cele 9 echipaje SMURD a inspectoratului au intervenit la 57 cazuri pentru acordarea de prim ajutor medical calificat.
A mai fost desfășurată o misiune de asistență persoane.
Compartimentul monitorizare situații de urgență și dispecerat din cadrul Centrului Operațional Județean a recepționat și transmis către administrațiile locale 2 informări meteorologice de fenomene meteo periculoase.
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este