Exercițiu al celor de la ISU, la Gara Arad!
Unități ale detașamentului de pompieri Arad participă în aceste momente la un exercițiu la Gara CFR Arad. Scenariul exercițiului este izbucnirea unui incendiu la scările rulante, iar mai multe persoane sunt intoxicate cu fum. La exercițiu sunt deplasate mai multe autospeciale cu un ofițer și 18 subofițeri.














Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)