Șoimii Șimand a făcut spectacol în prima rundă din Liga Elitelor la futsal
Prima etapă din Liga Elitelor Under 19 la futsal, acolo unde au ajuns 10 formații după prima parte a campionatului, s-a desfășurat duminică, Șoimii Șimand primind replica echipei care a încheia în postura de lider seria vestică, Autobergamo Deva.
Cu trei jucători în zi de grație (C. Ujoc, Balogh și Jurj având câte patru reușite), cu parade dese reușite de portarul Stejar, cu un joc în care au abundat fazele spectaculoare, Șoimii Șimand s-a impus clar, scor 12-6 (6-2).
Coordonați de această dată de Daniel Mărcuș și Cristian Șulea, arădenii au condus încă din start, reușind 5 goluri în doar trei minute (5-0, min. 6), niciun moment nepunându-se problema învingătoarei.
Deplasare în Oltenia
În runda viitoare (8 februarie), șimăndanii vor evolua pe terenul formației Viitorul Băleasa (jud. Dolj), care în prima etapă a cedat, scor 9-0, pe terenul FC Od. Secuiesc.
Narcis Jurj, la trial pentru națională
Un jucător serios și harnic, Narcis Jurj se va afla de luni și până vineri la Odorheiu Secuiesc, acolo unde are loc un trial pentru naționala de tineret a României, la futsal.



















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)