Protestele din 10 august au împlinit un an. Oamenii s-au strâns din nou în Piața Victoriei
Se împlinește un an de la violențele din Piața Victoriei, de la primul miting al diasporei. Anul trecut, românii din străinătate și nu numai ei veneau în număr impresionant în fața Guvernului pentru a își striga nemulțumirea. Un miting masiv, la care participau atunci peste 100 de mii de oameni și unde am văzut ciocniri fără precedent între jandarmi și protestatari. A trecut un an de atunci, iar anchetele penale nu au stabilit nicio vinovăție. Ba mai mult decât atât, oficialii care au rezistat peste an vorbesc, în continuare, despre o tentativă de lovitură de stat. Iar contextul nu este unul ușor pentru stat și reprezentanții săi – de două săptămâni, neputința, neștiința și nepăsarea autorităților sunt dovedite, din plin, de cazul cutremurător de la Caracal.
Citește mai multe pe Digi24













Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)