„Vox Lux”, în grădina de vară a cinematografului Arta





Vineri, 19 iuie, de la 21:45, arădenii vor avea parte de o nouă proiecție în aer liber, în grădina de vară a cinematografului Arta: filmul „Vox Lux”, cu Natalie Portman și Jude Law în rolurile principale.
Sinopsis:
În urma unei tragedii la școala ei în 1999, adolescenta Celeste își omagiază colegii pierduți, cântând la slujba de înmormântare. De aici începe tranformarea lui Celeste într-un pop star cu ajutorul surorii sale care compune versuri (Stacy Martin) și a managerului ei (Jude Law). Evoluția meteorică a lui Celeste către faimă și pierderea concomitentă a inocenței coincide cu un atac terorist asupra națiunii, ridicând-o pe tânăra cântăreață la un nou grad de celebritate: simbol american și superstar global.
În anul 2017, Natalie Portman preia rolul lui Celeste la maturitate, o cântăreață celebră, aflată la mijlocul turului celui de-al șaselea album al său, un compendiu de cântece sci-fi intitulat „Vox Lux”. În prezent, încăpățânata salvatoare a pop-ului trebuie să-și depășească luptele personale și familiale pentru a naviga în maternitate, nebunie și faima monolitică din epoca terorii.
Biletele pot fi achiziționate de la cinema Arta, de luni până joi, între orele 10-17, vineri, între orele 10-14, sau cu 2 ore înainte de începerea filmului. Biletele pot fi rezervate în prealabil pe e-mail, la adresa: [email protected].
Preț bilete:
– 12 lei preț întreg
– 5 lei preț redus pentru elevi, studenți şi pensionari
Informații la tel. 0257/280526.
Comentariile portalului
Duetul Scrântitul-Golanul a câștigat în județul Arad. Altfel spus , a câștigat anormalul.
Felicitari proeuropenilor... asteptam cu sufletul la gura si multa rabdare rezultatele noii guvernari eficiente matematic.
"De ce tarani, Joni? Eu am votat Simion. De ce merita votat Nicusor? Ce a facut de fapt in capitala?" --- Cum adică ce a făcut în capitală ? A (...)