Cristian Costin a părăsit UTA pentru o echipă din Liga 1! A semnat pe patru sezoane (Foto)





Cristian Costin a părăsit UTA. Jucătorul de bandă dreaptă, despre care Ionuț Popa spunea la începutul campionatului trecut că are valoare de Liga 1, a făcut pasul spre cel mai important eșalon din fotbalul românesc.
În plină perioadă de transferări la UTA, Costin a ales să plece la un nivel superior. El a semnat pe patru ani cu gruparea antrenată de Cristiano Bergodi, FC Voluntari.
„Dupa 42 de prezente in Liga 2, Cristian Costin a facut pasul catre prima scena a fotbalului romanesc. Mijlocasul lui UTA Arad intra sub comanda antrenorului Cristiano Bergodi, semnand un contract pe o perioada de patru ani cu FC Voluntari. Mult succes, Cristi!”, scrie agentul său, Cătălin Sărmășan, pe contul său de Facebook.
Comentariile portalului
Bună ziua, e necesar pentru că e vorba despre o lucrare publică, într-un spațiu public, care este folosit de arădeni, care se modernizează pe bani publici, nu pe (...)
Da ,astfel da acțiuni ar fi necesare mai dese,și in municipiu , eu locuiesc pe str Calea Romanilor și aud bubuituri de eșapament la mașini și motociclete !! (...)
Foarte bine fac ca nu strica banii pe prostii