În doar două săptămâni, subunitățile de intervenție ale ISU au intervenit la peste 350 de situații de urgență





Comunicat. În perioada 01.05.2019 – 15.05.2019, subunitățile de intervenție ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Vasile Goldiș” Arad au intervenit pentru gestionarea unui număr de 352 situații de urgență.
Au fost desfășurate operațiuni de intervenție pentru stingerea unui număr de 14 incendii, 1 descarcerare, 2 salvări de animale din medii ostile vieții, 3 misiuni de asistență persoane și 13 alte tipuri de misiuni.
Cele 9 echipaje SMURD, 8 de prim ajutor și 1 de terapie intensivă mobilă au intervenit de 319 ori pentru acordarea asistenței medicale de urgență.
Tot în această perioada pompieri din cadrul Detașamentului Arad au executat 2 misiuni în afara zonei de competență a ISU Arad, 1 în sprijin la ISU Timiș și 1 în județul Sibiu pe timpul Summit-ului U.E.
Comentariile portalului
Aveți dreptate, nu am fost atent la toate amănuntele, am insistat pe idee. Într-un comentariu anterior însă apare și această informație. Ceea ce este chiar bine, ilustrâ (...)
Se pare că v-a scăpat un detaliu! Nu doar mai marele județului a fost cel dintîi la primirea luminii, ci chiar pupila sa a fost cel care (...)
Mai este o întrebare; de ce a secretizat cnsas nota!? Din articolul de pe g4media se înțelege ca cnsas e prima oară când face asta.