O nouă „recoltă” de petarde a polițiștilor arădeni din Vlaicu





Comunicat. Polițiștii Secției nr. 1 Vlaicu cercetează un bărbat pentru comercializarea de petarde fără a avea acest drept.
Polițiștii au depistat ieri, în Piața Fortuna, un bărbat de 42 de ani, din Arad, în timp ce oferea spre comercializare 306 bucăți material pirotehnic, fără a respecta cerințele legale.
Petardele au fost indisponibilizate, pe numele celui în cauză fiind întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de efectuare a operațiunilor cu material pirotehnic, fără drept.
Activitățile în cadrul planului de acțiune cu aplicabilitate națională „Foc de artificii” vor continua și în perioada următoare.
Comentariile portalului
Aveți dreptate, nu am fost atent la toate amănuntele, am insistat pe idee. Într-un comentariu anterior însă apare și această informație. Ceea ce este chiar bine, ilustrâ (...)
Se pare că v-a scăpat un detaliu! Nu doar mai marele județului a fost cel dintîi la primirea luminii, ci chiar pupila sa a fost cel care (...)
Mai este o întrebare; de ce a secretizat cnsas nota!? Din articolul de pe g4media se înțelege ca cnsas e prima oară când face asta.