Se încheie un coșmar ce ține de „câțiva” ani! Pasajul de la CET se deschide luni. Al doilea – în 2019!





Într-un comunicat remis presei, DRDP Timișoara anunță deschiderea traficului prin devierea pe pasajul denivelat pe varianta de ocolire Arad peste liniile CF Brad – CF Curtici – DJ 709B.
Astfel, după 7 ani în care pasajul CET a fost subiectul mai multor probleme, de la tăierea de fonduri, la sesizarea CNAIR-ului asupra calității materialelor folosite.
Iată că de săptămâna viitoare, mai exact luni 15 octombrie, acesta va fi deschis traficului punând capăt coșmarului transportatorilor și nu numai. Un coșmar care durează de 7 ani, numai cu concursul incapacității administrative a celor responsabili.
În ceea ce privește cel de-al doilea pasaj, informațiile sunt că a fost semnat contractul de execuție cu o firmă elvețiană și s-a dat ordinul de începere a lucrărilor, acesta urmând a fi finalizat, dacă toate lucrurile decurg normal, la finalul anului 2019.
Citește și Când moartea vine pe pasajul de la CET Arad…
Vom reveni luni cu un material de la deschiderea oficială
Comentariile portalului
Nu este adevărat că arhitectul șef a primit bani, a dat dispoziție să se semneze autorizația de construire și s-a eschivat de la semnarea autorizației, plecâ (...)
Gheo draga... Respect! Cam asa cum arati si tu!?
No, dacă or nervat-o pă fomeie!🤦♂️🤣🤣🤣