CJA îl omagiează pe scriitorul și jurnalistul Puskel Péter, la aniversarea a 50 de ani de activitate





Vineri, de la ora 14, Consiliul Județean Arad îl sărbătorește pe unul dintre cei mai prolifici și longevivi publiciști arădeni, Puskel Péter, la aniversarea a 50 de ani de activitate. Evenimentul are loc în Sala Festivă a Consiliului Județean.
„Vă așteptăm în număr cât mai mare să sărbătorim împreună această personalitate a Aradului, istoric local, jurnalist de presă scrisă și de televiziune, dascăl, activist civic pentru valorile Aradului!”, anunță Iustin Cionca, președintele Consiliului Județean Arad, pe pagina personală de Facebook.
Puskel Péter este scriitor, membru al Uniunii Scriitorilor Români – filiala Arad (a publicat șapte cărți literar-istorice) și jurnalist (s-a angajat în 1968 la ziarul Vörös Lobogó, ca redactor al rubricii Cultură-Educație și activează și astăzi ca editorialist la același ziar – redenumit Nyugati Jelen). A fost și profesor între anii 1964 – 1968 în comuna Dorobanți.
Comentariile portalului
Vinovatul principal este Meszar cu problemele lui sulfuroase care i-a făcut jocul individului ăsta de ne-vrednic care a adus la Arad cei mai puturoși jucători de culoare.
Erau aplauze pt actor si nu pt presedinte...ca deh, personalitate multipla Zelly asta.
pe usa scrie desfintare , la ce datorii sunt