Avocatul Adelin Vlai a fost încarcerat în arestul IPJ Timiș. Magistrații nu i-au acceptat „nebuniile”
Titlul principal (11.10.2017): Avocatul Adelin Vlai s-a „prăbușit”… L-au prins polițiștii de la Rutieră beat la volan
Știri Arad. În urmă cu aproximativ două ore, pe raza localității Sântana, mai precis la ieșire din oraș spre Caporal Alexa, un echipaj de la Poliția Rutieră Sântana l-a oprit pe avocatul Adelin George Vlai, aflat la volanul mașinii sale. În momentul discuției cu Vlai, polițiștilor li s-a părut ciudat comportamentul acestuia, astfel că l-au pus să sufle într-un alcool test. Rezultatul: 0,75 mg/litru în aerul respirat!
Ulterior, conform procedurii, polițiștii l-au dus pe avocat la o unitate spitalicească, unde i-au fost recoltate probe biologice la interval de timp de o oră una de alta.
De parcă nu ar fi avut probleme serioase cu legea (puteți citi mai multe pe Special Arad, în alte pagini), fiind implicat într-un dosar de corupție, Adelin Vlai și-a mai „turnat” acum o „tonă de plumb”…
UPDATE – Avocatul Adelin Vlai a fost încarcerat în arestul IPJ Timiș. Magistrații nu i-au acceptat „nebuniile”
În urma depistării, de către Poliția Rutieră Sântana, conducând băut, avocatul Adelin Vlai a fost trimis după gratii. Magistrații Curții de Apel Timișoara au emis un mandat de arestare pentru 30 de zile pe numele avocatului arădean. În acest moment, Adelin Vlai este încarcerat în arestul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)