Din 2017, românii din vestul țării pot ajunge cu avionul la Marea Neagră





Noi destinații pe Aeroportul Internațional „Traian Vuia” Timișoara, în special pe lista zborurilor interne. Astfel, în vara anului viitor, locuitorii din vestul țării vor putea ajunge pe litoralul românesc în aproximativ două ore, cu un zbor direct Timișoara- Constanța.
Începând din data de 16 iunie 2017 și până în 15 septembrie 2017, cursele aeriene, operate de compania aeriana Blue Air cu două frecvențe pe săptămână (vineri și duminică), vor face legătura între cele două destinații, Timișoara și Constanța.
Programul zborurilor operate în cele două zile va fi: vineri, decolare de la Constanța la ora 15.00, aterizare la Timișoara la ora 16.15, decolare de la Timișoara la ora 16.45, aterizare la Constanța la 18.00; duminica, decolare de la Constanța la ora 13.30, aterizare la Timișoara la ora 14.45, decolare de la Timișoara la ora 15.15, aterizare la Constanța la ora 16.30.
Comentariile portalului
In sfârșit sa rezolvat aceasta anomalie. Toate primatele, cu mic cu mare pocneau de bucurie de revelion. Un lucru normal. Felicitări
Speram ca dupa 35 de ani sa putem admira doar jocurile de artificii organizate de profesionisti si autorizate! Un adevarat cosmar, din acest punct de vedere, in preajma revelionului in toate (...)
Este o idee buna exista si tramvaie in zona si ar putea fi introduse si curse de autobuz. Daca tot s-a facut o investitie ea trebuie exploatata! Speram sa nu (...)