„Leii lui Tata”, un 2016 excelent! Lion Recing Team, cu „bârlogul” în Sebiș, a performat și în acest an





Sporturile cu motor au mai multe ramuri, printre care ENDURO CLASIC şi ENDUROCROSS, ce se practică cu motociclete de teren, Quad-uri şi ATV-uri
Unul dintre cluburile al căror membrii practică acest sport şi îl promovează, este clubul arădean C. S. „Lion Racing Team” din Sebiş, judeţul Arad, având ca preşedinte pe Cătălin Mocuţa din Arad. Clubul are sportivi legitimaţi din Arad, Timişoara, Sebiş, Ghioroc, Dumbrăviţa, Oradea, Satu Mare, Aleşd, Târgovişte, Braşov… etc şi este afiliat Federaţiei Române de Motociclism organizând cunoscutele competiţii de enduro şi endurocross ce se desfăşoară în zona Sebişului sub denumirea „Sebiş Enduro Challenge”.
Nu demult, pe 18 sept s-a încheiat ultima etapă de ENDURO CLASIC, etapă ce adaugă în palmaresul clubului „Locul I pe echipe” şi o serie de „lei” campion naţionali, vicecampioni şi sportivi pe podiumul naţional, fiind clubul cu cei mai mulţi campioni din ţară, urcaţi pe podium şi anume 13.
Într-o postare, preşedintele clubului dl. Mocuţa Cătălin spune:
CLICK AICI PENTRU MAI MULTE FOTOGRAFII
REZULTATE
Moto Juniori:
– Campion Național – Joanan Nagel din Ghioroc
Moto Veterani:
– Vicecampion – Ruben Nagel din Ghioroc
Moto clasa B:
– Vicecampion – Avram Florin Marius din Aleşd
Quad Profi:
– Campion Național: – Sebastian Bodea din Timişoara
– Vicecampion: – Razvan Mocuta din Arad
Atv Experți:
– Cupa Romaniei – Dan Condre din Oradea
– Locul -II – Vilmos Zsolt Szejke din Satu Mare
– Locul -III – Mocuta Catalin din Arad
Quad Hoby:
– CupaRomaniei: – Iacob Denis din Sebiş
– Locul -II – Iacob Marco din Sebiş
– Locul -III – Diaconescu Bogdan din Târgovişte
Atv Hoby:
– CupaRomaniei: – Szekeres Zoltan din Timişoara
– Locul -II – Gaceu Nelu din Timişoara
Comentariile portalului
Așa cu ne-am obișnuit în ultimii zeci de ani, și de această dată trebuie sa alegem răul cel mai mic. Este interesant de remarcat cum s-a pus (...)
Lipseste d-l Tokes Laszlo din lista aia, era cel mai relevant reprezentant al unei "Biserici maghiare", interesant cum unii iredentisti fac pe altii extremisti in schimb e fascinant cum este (...)
Bai prostule nu George Simion este de vina ci gunoaie care gândesc că ține adică UE cara vrea distrugerea României și a Poporului Român prin reprezentanții (...)