Activități de combatere a insectelor dăunătoare, în această perioadă în oraș





Primăria Municipiului Arad şi operatorul serviciului public de salubrizare S.C. Polaris M. Holding desfășoară în perioada 26-27 mai 2016 tratamente de dezinsecţie pe domeniul public. Tratamentul chimic împotriva insectelor dăunătoare se efectuează cu ajutorul aviaţiei utilitare. Sunt vizate zonele cu vegetație densă, parcurile, ştrandul şi zonele de agrement.
De asemenea se efectuează operațiuni de stropire la sol pentru prevenirea apariției căpușelor în zona parcurilor de pe malul Mureșului. Substanţele folosite la dezinsecţie sunt omologate de Ministerul Sănătăţii și nu sunt dăunătoare populației sau animalelor.
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este