Un băiat de 14 ani a dat spargerea într-o casă din Checheci





Știri Arad: Polițiștii Secției nr.1 Vlaicu au identificat un minor, bănuit de comiterea unui furt dintr-o locuință.
În urma cercetărilor efectuate, s-a stabilit că la data de 28 martie a.c., minorul de 14 ani, din Arad, prin escaladarea gardului și forțarea ferestrei, ar fi pătruns într-o locuință de pe strada Șezătorii din municipiu, de unde ar fi sustras un TV LCD, în valoare de aproximativ 500 de lei.
Polițiștii continuă cercetările în vederea documentării întregii activități infracționale a minorului, pe numele său fiind întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat.
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este