Povești suprarealiste de Michal Zahornacky






Dovadă că suprarealismul „trăiește” nu numai în pictură, ci și în fotografie, este artistul Michal Zahornacky din Slovacia.
El și-a cumpărat primul aparat de fotografiat în anul 2011, iar din 2014 este cunoscut ca unul dintre cei mai profesioniști fotografi din țară. Pe lângă fotografiile sale de artă, în portofoliul său găsim și o selecție de fotorafii de nuntă. Este specializat în imagini despre oameni, focusându-se mai ales pe portrete. Emoția și atmosfera unică sunt specifice artistului în operele sale.
Comentariile portalului
„Dragii mei, victoria luminii nu va fi decisă niciodată prin alegeri ci va fi generată din inimi aprinse care nu renunță, din conștiințe trezite”, își începe Georgescu mesajul. „Î (...)
Nici vorbă. Ridendo castigat mores. Fără înverșunare, patima, fanatism. Cei ca tine au fost pătimași, intoleranți, plini de ura, fanatizați, in aceasta campanie. Singura (...)
MAGA, Marea Adunare a Golanilor Amețiți.🤣