Accident în Arad! Ghiciți unde… Evident, Șaguna colț cu Kogălniceanu
Știri Arad. Un nou accident a avut loc în această seară, în jurul orei 20, la intersecția dintre străzile Andrei Șaguna și Mihail Kogălniceanu. Nu știm cauza, dar evident, cei care veneau de pe Șaguna nu au acordat prioritate…
Noi am tot spus ce trebuie făcut în acea intersecție. Am scris părerea noastră de mai multe ori, unii s-au arătat de acord cu noi, alții nu, ideea e că ele – accidentele – se tot întâmplă. Pentru a nu ne ieși din mână, am scris și de data aceasta. Noroc că nu a murit nimeni. Nu am fost la fața locului, pozele sunt de pe facebook, de pe grupul Radar Arad.
Se pare că două femei au fost rănite, fiind chiar arse pe față. Din fotografii se vede că impactul a avut loc între un autoturism Volkswagen Polo Break și un Audi.
La fața locului s-a deplasat un echipaj SAJ Arad și un echipaj de la SMURD pentru a acorda primul ajutor persoanelor rănite și a le transporta la spital pentru mai multe investigații.
Mai multe nu știm încă…


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)