Cocaină în supermarket! Plicurile au fost livrate din cauza unei… erori de logistică





O cantitate semnificativă de cocaină în valoare de 13 milioane de euro a ajuns din greşeală în 13 supermarketuri Aldi din Germania, în urma unui transport ce provenea din Columbia, anunţă BBC.co.uk, preluat de onlinereport.
Potrivit poliţiei, acest lucru s-a întâmplat din cauza unei erori de logistică din portul Hamburg, însă acest lucru s-a mai întâmplat şi în trecut. Angajaţii lanţului de magazine au găsit pachete de cocaină în cutii de banane, fapt ce se practică des. În luna ianuarie, au fost descoperite cantităţi de droguri în valoare de peste 6 milioane de euro, tot în cutii de banane, scrie onlinereport.ro.
În octombrie 2014, poliţiştii din Berlin au descoperit o cantitate record de heroină, aproape 350 de kilograme, în borcane de catraveţi şi usturoi, ce proveneau din Iran.
Comentariile portalului
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)
Toți candidații la alegerile prezidențiale sunt cu Dumnezeu în gura, nu știu dacă și în suflet. Lipsește cel mai cel dintre toți, acela care adaugă (...)
= DUPA CE AU LUAT LUMINA ACUM INAPOI LA FURAT -- ASTA I CRESTINISMUL LA HAIMANALELE POLITICE ARADENE -- SCARBA MI E -- PANA SI CEREMONIA IN SINE A FOST O (...)