24 de ore pe șoselele arădene: 39 de șoferi depistați depășind viteza legală de deplasare





În ultimele 24 de ore, polițiștii rutieri au desfășurat mai multe acțiuni pentru prevenirea cauzelor generatoare de accidente cu consecințe grave, precum și pentru conștientizarea, de către participanții la trafic, a pericolelor la care se expun, prin nerespectarea regulilor de circulație.
„Ca urmare a neregulilor constatate, au fost sancționați 66 de participanți la trafic, cu amenzi în valoare totală de aproximativ 33.500 de lei. Dintre aceștia, 39 au depășit viteza legală de deplasare, punând în pericol siguranța rutieră. 28 de persoane au fost testate cu aparatele din dotare. Polițiștii au retras certificatele de înmatriculare a 3 autovehicule care nu respectau normele legale. Recomandăm tuturor participanților la trafic să respecte regulile de circulație și să adopte un comportament preventiv în deplasări”, a transmis IPJ Arad.
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este