18 permise și 14 taloane reținute, 16 amenzi pentru viteză și 166 de amenzi pentru centuri de siguranță, sunt sancțiunile aplicate de polițiștii arădeni într-o singură zi
În ultimele 24 de ore, poliţiştii rutieri au efectuat, atât în municipiu cât şi pe raza judeţului, mai multe acţiuni, având ca scop prevenirea şi combaterea accidentelor rutiere.
Pentru neregulile constatate, poliţiştii au aplicat 182 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de aproximativ 98.000 de lei.
Dintre acestea, 16 au fost aplicate pentru depăşirea vitezei legale de deplasare, 166 pentru nefolosirea centurii de siguranţă, neacordare de prioritate, efectuarea de depăşiri neregulamentare şi alte abateri de la normele privind reglementarea circulaţiei pe drumurile publice.
De asemenea, au fost reţinute 18 permise de conducere și 14 certificate de înmatriculare.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)