vineri, 29 martie, 2024

Update 6UTA-Petrolul Ploiești -live text pe Special Arad. Scorul: 3-0 pentru UTA! Petrolul joacă în zece oameni

de Alin Olteanu | 8 decembrie 2019, 12:47 PM | Sport

0

UTA va „petrece” Crăciunul pe prima poziție, însă rămâne de văzut la câte puncte față de urmăritoarele sale, ocupantele pozițiilor doi și trei în clasament, adică Mioveni și Rapid. Petrolul Ploiești, echipa pe care UTA o întâlnește astăzi, de la ora 13, pe arena „Motorul” din Arad, pare mult mai jos în clasament decât lotul și pretențiil pe care le are.  În partida disputată la Poliești UTA s-a impus cu scorul de 3 la 0. Urmăriți pe Special Arad evoluția scorului și detalii despre cele mai importante momente ale partidei:

Formații :

UTA: Fl. Iacob – Tomozei, Melinte, Ilie, Bustea – Ursu, Isac, Moise, Miculescu – C. Rus, Buhăcianu.

Pe bancă: Bolboașă – Oroian, Șeroni, Ioniță, Hrezdfac, Deta, Lorenzi. Antrenor: Laszlo Balint

Petrolul: R. Avram – Olaru, Sîrghi, Manolache, Alb Olaru – Meza Colli, Mihăescu – Bratu, Marinescu, S. Tudor – Arnăutu.

Pe bancă: Lungu – Al. Munteanu, B. Gavrilă, Deac, Enache, Zaharia, Blănaru. Antrenor: Flavius Stoican

Arbitri: Horia Mladinovici – Cosmin Vatamanu, Mihăiță Nicula (toți din București). Rezervă: Nicușor Flueran (Craiova)

Observatori FRF: Dan Jiga (Bistrița), Dumitru Paraschiv (Drobeta Turnu Severin)

UPDATE – min. 22

Niciuna dintre echipe nu a reușit să-i creeze ocazii mari de gol, deși am putea spune că UTA presează.

UPDATE 2 – min. 45

Arnăutu, de la oaspeți, primește al doilea cartonaș galben și, în consecință, este eliminat de pe teren.

UPDATE 3 – min. 45+2

Scorul la pauză este egal, 0-0, în urma unui joc destul de slab al ambelor echipe, niciuna nereușind să amenințe poarta. Să sperăm că în repriza a doua formația arădeană va evolua mai ofensiv și, cu avantajul unui jucător în plus,  va reuși să obțină cele trei puncte, foarte importante pentru obținerea promovării, anul viitor.

UPDATE 4 – min. 68

GOOOOOOOL! 1-0 pentru UTA în urma unei faze în care a marcat Buhăcianu!

UPDATE 5 -min.82

UTA se desprinde! Ciprian Rus înscrie după o pasă foarte frumoasă a lui Alex Ioniță și echipa noastră nu mai poate să piardă punctele puse în joc.

UPDATE 6 – min.90

3-0 pentru UTA care s-a descătușat în a doua repriză! A înscris Alexandru Ioniță din pasa lui Ciprian Rus.

Final de meci. Revenim cu alte amănunte si conferinta de presă.