sâmbãtã, 20 aprilie, 2024

UTA a defilat la Ineu! Vezi imaginile victoriei alb-roșilor

de Lucian Dănilă | 8 noiembrie 2014, 7:48 PM | Recomandările editorilor | Sport

2

UTA a câștigat la scor partida de la Ineu, după o evoluție în care a fost mult peste adversara sa. Arădenii au condus la pauză datorită golului lui Rus, iar în a doua repriză s-a descătușat, marcând alte trei goluri. Ineuanii au pus puține probleme la poarta lui Bodea, ei având o scurtă perioadă de dominare a jocului imediat după începerea reprizei secunde. Botiș, Hlistei și Leucuța sunt marcatorii din partea secundă. Prin această victorie UTA se menține pe poziția a treia, la un punct de liderul Mamma Mia Becicherecul Mic.

CS Ineu – UTA 0-4 (0-1)

Au marcat: Rus (16), Botiș (62), Hlistei (64), Leucuța (72)

Ineu: Bak – Wild, Tudoroiu, Bilia, Talpaș, Tomuț, Georgiu (87 Boldiszar), Stănaia, Purece (72 Șulumberchean), Kocsis, Filimon. Rezerve: Gorun – Bun, Ciobanu, Boldiszar, Hrezdac, Șulumberchean, Cotoc.

UTA: Bodea – Voicu, Botiș, Filaret, Burlă, Strătilă, Varga (67 Leucuța), Chindriș, C. Rus (63 Hlistei), Dragoș (46 Copil), Ousmane Gueye (74 Bulza). Rezerve: Mitrea – Suslak, Vlad Michel, Copil, S. Leucuța, Hlistei, Bulza.

Arbitri: C. Brașoveanu – G. Suciu – M. Rigo (toți din Cluj).

Observator FRF: Z. Ciev (Tm) și T. Biriș (Deva)

Cum s-au marcat golurile?

Min 16. Cipri Rus care a pus latul în careul mic și a trimis mingea în poartă după o fază creată de Strătilă și continuată de Ousmane Gueye, 0-1.

Min 62. Botiș a reușit golul campionatului, așa cum a mai înscris și în Ungaria, cu o „foarfecă” de la 16 metri, mingea poposind sub bara porții lui Bak, 0-2.

Min 64. Hlistei a marcat cu capul la o centrare perfectă a lui Ousmane în urma unui contratac rapid purtat de UTA, 0-3!

Min 72. Leucuța a marcat pentru 4-0 cu un șut pe sub portar din interiorul careului după o fază creată de Hlistei.

Etapa viitoare, la Arad vine echipa clasată pe primulo loc, Nuova Mamma Mia Becicherecul Mic.