Un tren cu 60 de persoane a deraiat după ce a lovit bena unui camion rămas pe șine





Un tren de persoane, în care se aflau circa 60 de călători, a deraiat sâmbătă după ce a lovit bena unui camion rămas pe şine, a anunţat purtătorul de cuvânt al ISU Bacău, căpitanul Andrei Grecu, potrivit Agerpres.
În urma impactului, mecanicul locomotivei a suferit escoriaţii minore, însă nimeni altcineva nu a fost rănit.
La faţa locului s-au deplasat două autospeciale de intervenţie cu apă şi spumă, o ambulanţă SMURD şi grupa operativă a ISU Bacău.
Traficul feroviar se desfăşoară pe un sens cu restricţie de viteză de 30 de kilometri pe oră.
Comentariile portalului
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)
Toți candidații la alegerile prezidențiale sunt cu Dumnezeu în gura, nu știu dacă și în suflet. Lipsește cel mai cel dintre toți, acela care adaugă (...)
= DUPA CE AU LUAT LUMINA ACUM INAPOI LA FURAT -- ASTA I CRESTINISMUL LA HAIMANALELE POLITICE ARADENE -- SCARBA MI E -- PANA SI CEREMONIA IN SINE A FOST O (...)