Un băiețel de 8 ani a murit într-un atac armat la un mall din SUA. O fetiţă şi doi adulţi au fost răniţi





Un băieţel de 8 ani a fost ucis şi trei persoane au fost rănite într-un incident armat care s-a produs vineri la un mall din statul american Alabama (sud), informează stirileprotv.ro, citând agenția DPA.
Poliţia din Hoover a informat într-un comunicat de presă că focuri de armă au fost trase în zona de restaurante din mallul Riverchase Galleria.
O fetiţă şi doi adulţi au fost răniţi în incident. Toţi trei sunt internaţi în spital, însă starea lor de sănătate nu este cunoscută.
Într-un mesaj postat pe Twitter, poliţia din Hoover a anunţat că „acţionează neobosit pentru a-i aduce în faţa justiţiei pe cei responsabili”.
EXCLUSIVE VIDEO: Footage taken moments after the shooting at the Hoover Riverchase Galleria Mall #GalleriaShooting #HooverShooting pic.twitter.com/dEIzAp2QqR
— Our 360 News (@our360news) July 3, 2020
Comentariile portalului
Secventa demna de zoo...Insa nu stiam ca gibonilor de la o anumita varsta le cade blana...Poate Politia le va face un tratament eficient,in masura in care exista (...)
Nu tin partea nimanui, am vazut video original, și mie unul mi se pare ca a fost taiat din el incat sa para vinovat doar domnul mai in varsta. De (...)
Pai dati si niste valori sa se vada ca ati facut teste si nu ati dat comunicatul din pix de la birou... Mai mult, care sunt valorile indicate pt "adapatul (...)