Trei bărbați, ajutați de un cioban, au furat miei din Cintei. Poliția i-a prins și a recuperat o parte din animale





Comunicat. În urma investigațiilor efectuate de polițiștii Secției 3 Rurală Chișineu-Criș, au fost identificați trei bărbați din Sintea Mare, Vânători și Cintei, cu vârste între 24-38 de ani, care, cu ajutorul unui cioban de 36 de ani, din județul Buzău, ar fi sustras 12 miei dintr-un saivan din zona localității Cintei, în noaptea de 12/13 iunie.
În ziua de 27 iunie, polițiștii au efectuat o percheziție domiciliară în Sintea Mare, unde au fost găsiți 10 miei, care au fost returnați proprietarului.
Polițiștii continuă cercetările pentru recuperarea integrală a prejudiciului, în cauză fiind continuate cercetările într-un dosar penal, pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat.
Comentariile portalului
Daca o spune seful casei de pensii,in mod sigur,in scurt timp,varsta de pensionare va creste ; guvernul lucreaza pentru popor !!
Mai degrabă naiv. Unul dintre cei mai buni amici ai mei din adolescență era un pocăit. Este drept, cam pornit de pe atunci împotriva bisericii sale.
Ești părtinitor, și frustrat, te a bătut în copilărie vreun neoprotestant, altfel nu-mi explic. Că naiv nu ești, 🫣.