Trai în condiții inumane. Mama o ținea permanent legată la mâini





Trai cumplit pentru o tânără din Iaşi, cu grave probleme psihice. Are 27 de ani, iar mama ei o ţine legată de mâini în permanenţă pentru a nu-şi provoca singură răni. Potrivit Digi24, mama nu vrea să o ducă într-un centru specializat pentru că ar pierde pensia de handicap şi de însoţitor. Chiar şi aşa, de mai bine de două luni fata nu a mai primit medicamente.
Fata are probleme psihice încă din copilărie. Este încadrată în gradul întâi de handicap, dar mama ei nu a vrut să o interneze. Fără să se gândească la nevoile pe care fiica sa le are, a hotărât să treacă la o variantă mai dureroasă de tratament.
Citește interviul dintre mama fetei și reporterul Digi24 AICI.
Comentariile portalului
În primul rând, poate ați observat că v-am moderat ușor comentariul. Până la urmă poate veți înțelege că nu permitem pocirea numelor, fâră (...)
#România#Onestă A debutat cu ascunderea averilor Continuă cu desființări de posturi și cocoșarea prostimii cu taxe și impozite mărite. Încep să apară primele proteste cauzate (...)
Dacă era noapte, probabil dispecerii dormrsu. Dacă era zi, probabil au considerat că nu-i treaba lor...