Premii mizilic: 9.141 de câștigători la Loteria Bonurilor!





Numărul bonurilor potenţial câştigătoare a ajuns la 9.141, potrivit oficialilor ANAF.
Dacă toate vor fi declarate câştigătoare, sumaper bon ar ajunge la 109 lei. Cifra este valabilă pentru ziua de vineri, 17 aprilie. Premiul total este de un milion de lei, care se împarte la numărul total de bonuri câştigătoare. Acum patru zile, numărul câștigătorilor depășise cifra de 6.000.
Revendicarea premiilor
Prima extragere la care au participat bonurile fiscale emise în perioada 2 februarie – 28 martie 2015 a avut loc în a doua zi de Paște, fiind câştigătoare bonurile din data de 7 februarie 2015, cu o valoare cuprinsă între 6,00 şi 6,99 lei. Există persoane care au mai multe bonuri câştigătoare. Este celebru cazul unui arădean de 43 de ani a adunat din coşurile de gunoi ale unor magazine peste 1.500 de bonuri fiscale, 23 dintre acestea fiind câştigătoare la Loteria Bonurilor Fiscale. „Este un caz special și așteptăm instrucțiuni pentru a afla cum vom proceda pentru acordarea premiului”, a declarat Marius Drăgănescu, șeful AJFP Arad.
Sursa: EVZ
Comentariile portalului
Ramane de vazut ce va fi dupa instalare, dezastrul e iminent oricum, vom vedea cum se potriveste guvernarea unei tari cu administrarea unui oras sau judet dar cat timp accepta( (...)
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este