Patru bărbaţi bănuiţi că au furat două motociclete. Doi dintre aceştia au fost reţinuţi





Poliţiştii Secţiei nr. 7 Poliţie Rurală Lipova au identificat patru bărbaţi bănuiţi de comiterea unor furturi de motociclete.
În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit faptul că în noaptea de 9/10 ianuarie a.c., T. Adrian, de 30 de ani, M. Dan, de 21 de ani, T. Marian, de 25 de ani, toţi din judeţul Braşov şi C. Vasile, de 22 de ani, din Arad, ar fi pătruns prin escaladarea gardului în curtea locuinţei lui C. Cristian din Sâmbăteni, de unde ar fi sustras din garaj o motocicletă marca KTM.
De asemenea, în urma extinderii cercetărilor, poliţiştii au stabilit că, la data de 9 mai a.c., cei patru bărbaţi ar fi pătruns prin acelaşi mod în curtea locuinţei lui C. Horia din Pâncota, de unde ar fi sustras o motocicletă de aceeaşi marcă.
T. Adrian şi M. Dan au fost reţinuţi pe bază de ordonanţă iar în cursul zilei de azi urmează să fie prezentaţi magistraţilor Judecătoriei Lipova, cu propunere de arestare preventivă sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat.
Comentariile portalului
Măcar de redacția ar avea prezența de spirit să ocolească elegant subiectul. Dar pe deasupra că exact cum și statisticile evidențiază - suntem mediocrii, mai și (...)
Povesti .de ce nu se da numele firmei????sau este doar pt propaganda globalistă??????
Două treimi sunt de acord cu reducerea personalului bugetar. Cealaltă treime sunt bugetarii. Lăsând gluma la o parte, din personalul bugetar fac parte și medicii. Avem excedent de (...)